Work And Travel Tavsiyelerimiz!

work-and-travel-usa

Work & Travel Öğrencileri için Tavsiyelerimiz 


Uçak Bileti Almak

Uçak bileti almanın ilk adımı rezervasyon yaptırmaktır. Uçak bileti rezervasyonunuzu mümkün olan en erken tarihte yaptırmalısınız. Uçak bileti fiyatları sürekli değişir. Hatta, aynı uçakta, aynı sırada oturan 10 kişinin, farklı fiyatlarla bilet almış olması , en ucuzuyla en pahalısı arasında %100 e varabilen fiyat farkları olması gayet doğaldır.
En az fiyat kadar önemli olan bir diğer husus ise, istenilen tarihlerde yer bulabilmektir. Uçak şirketlerinin doluluk oranlarının zirve yapmaya başladığı Haziran ayında, uygun şartlarla bilet bulabilmek için çok daha önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.
Rezervasyon yaptırmak çok kolay olmasının yanı sıra, ücretsizdir. Dolayısıyla, gitmek istediğiniz yer ve tarihe göre rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uçak bileti rezervasyonlarının herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Yani rezervasyon yaptırdığınız bilet, size verilen belli bir tarihe kadar satın almanız için bekletilir. Bu tarih geldiğinde siz satın almazsanız, bir başkasına satılır.
Uçak bileti alırken dikkat etmeniz gerekenler…
En iyi uçak bileti en ucuz olanı değildir. Uçağınızın kalkış, saati, aktarma planı ve hedeflenen hava alanına varış saatiniz çok önemlidir. Sözgelimi, 100 Euro daha ucuz diye aldığınız bir uçuş, New York hava alanına gece yarısı varıyor sa, ve sizin New York’tan otobüs ya da tren ile yolculuğa devam etmeniz gerekiyorsa, bu sizin o geceyi hava alanında ya da bir otelde geçirecek olmanız anlamına gelir. Bu durumda yine en az 50 – 100 Euro harcarsınız ve bu zahmeti boşa çekmiş olursunuz. Ya da çok kötü bir saatte iniş yaparak, konaklamanızın sağlandığı yere giriş yapamayabilir, o geceyi başka bir yerde konaklayarak geçirebilirsiniz. Varış saatinizin çok geç bir saat olması, sizin vaad edildiği halde karşılanmamanıza bile neden olabilir. Tüm bunlar her yıl yüzlerce WAT öğrencisinin başına gelen olaylardır. Bu yüzden, yolculuğunuzun tümünü, ele almalı, son noktaya varış saatinizi iyi hesaplamalısınız. İnanın bunun için çoğu zaman 100 -150 euro’luk farklar ödemek kesinlikle çok akıllıca olacaktır. Mümkünse ABD ye varışınız gündüz saatlerinde olmalıdır.
Uçağa binmeden önce son kontroller
Yolculuk öncesi son kontrollerinizi yapmaya yolculuktan bir hafta önce yapmaya başlayın. Çünkü eğer eksik ya da hatalı bir belge ya da işleminiz varsa, bunu telafi etmek için zamana ihtiyacınız olabilir.
Yolculuğa çıkmadan önce, kontrol etmeniz gereken en önemli şey yanınızda götürmek zorunda olduğunuz belgelerinizdir. Uçağa binmek üzere evinizden ayrılmadan önce, el çantanızda şu belgelerin olduğundan emin olun. Bu belgeleri sakın bagaja vereceğiniz bavullardan birine koymayın!
1- Pasaportunuz
2- DS-2019 Formunuz
3- İş sözleşmeniz
4- Uçak biletiniz
5- Cep harçlığınız
*** Gidecek olduğunuz adres ve irtibat bilgilerini ve her zaman ihtiyaç duyacağınız size Küresel tarafından ve sponsorunuz tarafından verilmiş Rehber, Harita vs.. şeyleri yanınıza almayı sakın unutmayın.
Yolculuk tavsiyeleri
Ortalama 11 saat sürecek olan yolculuğunuz boyunca en önemli nokta, yolculuğunuzun ortalarına doğru uçuş görevlisinin dağıtacağı I-94 formlarını doldurmak. İlk bakışta hiç de önemli değişmiş gibi gözüken bu form, kaybedildiği takdirde Work and Travel maceranızı başlamadan bitirebilecek olan bir belgedir. I-94 formunun üzerindeki numara sizin ABD’ye girişinizin seri numarasıdır. ABD’ye indiğinizde, gümrük memuru 2 parçadan oluşan bu formun yarısını alacak, diğer yarısını da kaşeleyerek pasaportunuza zımbalayacaktır. Eğer zımbalamazsa memurdan bunu yapmasın isteyiniz. Pasaportunuza zımbalanan parçanın üzerindeki seri numarasının eksiksiz ve okunaklı olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Bu numaranın eksik(yırtılmış vb.) ya da silik olması, daha sonraki resmi işlemlerinizde ciddi sorunlara neden olabilir.

Work And Travel Tavsiyelerimiz!” üzerine bir yorum

  1. Bu sene biletimi Türkiye Bilet’ ten aldım. Bodrum-New York gidiş dönüş… Bütün acentaları, şirketleri aradım, araştırdım ama bana açık para farkla en ucuz work and travel uçak biletini Türkiye Bilet verdi. Teşekkürler turkiyebilet.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>